به نیاز تهران خوش آمدید

خرید گوسفند زنده و دام زنده رومانف

خرید گوسفند زنده و دام زنده رومانف

نژاد گوسفند رومانف یکی از نژاد های برتر گوسفند زنده در دنیا است که به علت خصوصیات ویژه ای که دارد باعث ایجاد محبوبیت این نژاد از گوسفند زنده در میان دامداران و صنعت دامداری شده است. باروری منحصر به فرد این نژاد از گوسفند در مقایسه با نژاد گوسفند های دیگر قابل توجه است. مدت زمان زایمان کمتر نسبت به گوسفند های دیگر و همچنین گوشتی بودن گوسفند رومانوف از مزیت های این نژاد از گوسفند زنده به شمار می آید. همچنین نژاد گوسفند زنده رومانوف مربوط به کشور روسیه است. به همین علت پرورش این نوع از دام در دامداری های مناطق سرد سیر بهتر است. چون در مقابل سرما مقاوم هستند و پایین بودن دما موجب تلفات در دام نخواهد شد. اگر خوراک‌ و تغذیه گوسفند رومانوف اصولی و درست باشد، قابلیت شیر دادن به چند بره خود را به طور همزمان خواهد داشت و دامداران مجبور به پرورش بره های آن با شیر خشک یا شیر موجود دیگر نیستند. این ویژگی یکی دیگر از مزیت های این نژاد از گوسفند است که موجب جلوگیری در صرف هزینه های اضافی در دامداری ها خواهد بود.

مشخصات و ویژگی های گوسفند رومانوف

از ویژگی های گوسفند رومانوف نسبت به سایر گوسفند زنده موجود در دامداری ها، خصوصیات ژنتیکی آن است. همچنین علاوه بر خصوصیت ژنتیکی این نژاد، خصوصیات ظاهری منحصر به فرد گوسفند رومانوف است که موجب تمایز آن با سایر گوسفند های زنده از نژاد های دیگر شده است.  از طرفی هم چنین ویژگی های بارز و منحصر به فردی که در این دام زنده مشاهده می شود باعث تقاضای بیشتر آن از سوی دامداران شده است. زیرا قدرت بارور کردن قوچ رومانوف بین سی گوسفند تا هفتاد گوسفند ماده، باعث اصلاح در تعداد گله گوسفند زنده در دامداری خواهد شد. همچنین گوسفند رومانوف در هر زایمان بیشتر از دو بره به دنیا خواهد آورد که رکود این نژاد تا نه بره هم بوده است. همچنین مدت زمان زایمان کم این گوسفند در مقایسه با نژاد های دیگر موجب شده است تا بیشترین بازده را در دامداری ها داشته باشیم. بازده زیاد در زمان کم موجب سود بیشتر و سرعت عمل بهتر در تولید گوسفند زنده برای عرضه و فروش محصولات آن  می شود.

در خصوص ویژگی های ظاهری گوسفند رومانوف باید به رنگ پشم آن توجه داشت تا در خرید این نژاد از گوسفند، دچار اشتباه نشویم. بره گوسفند رومانوف هنگام تولد دارای موهای سیاه و پیشانی سفید رنگ است. هر چقدر بره رومانوف بزرگ تر شود، رنگ پشم های آن مایل به رنگ خاکستری می شوند. چون کم کم زیر موهای سیاه بره پشم های سفید رویش می کنند. ولی همچنان پیشانی این گوسفند سفید باقی خواهد ماند. حلقه های سیاه رنگ دور گردن آن یکی دیگر از ویژگی ظاهری گوسفند زنده رومانوف است. به جرات می توان گفت برای تشخیص گوسفند رومانوف از گوسفند های دیگر دانستن خصوصیات ظاهری آن ضروری است. پرورش آن در دامداری موجب کسب سود زیاد برای صاحبان دامداری می شود. چون علاوه بر خصوصیات ژنتیکی که بیان شد، این گوسفند در مقایسه با گوسفند زنده از نژاد های دیگر گوشتی تر است و این خود موجب می شود تا در زمان کم تعداد راس گوسفند زنده در دامپروری بیشتر و بیشتر شود. با این اوصاف، پرورش گوسفند زنده رومانوف از لحاظ اقتصادی بازدهی عالی خواهد داشت. این نژاد از گوسفند زنده در مقابل بیماری های رایج و ‌شایع در بین دام ها مقاوم تر از نوع دیگر دام هستند. 

خرید دام زنده از مراکز فروش

خریداران دام زنده و گوسفند زنده از یک راس تا تعداد راس بیشتر، برای عرضه در فروشگاه های گوشتی و یا مصرف شخصی و یا خرید در زمان اعیاد دینی باید پیرو اصول خرید دام زنده از جمله گوسفند رومانوف باشند. خریداران باید به نکاتی توجه داشته باشند که دام یا گوسفند زنده خریداری شده از سلامت کامل دامی برخوردار باشد. خرید از مراکزی با داشتن تاییدیه سازمان دامپزشکی کشور امری کاملا ضروری است.

خرید گوسفنده زنده 

خرید گوسفند زنده در عید قربان و در جشن ها و مراسمات، معمولا بیشتر از خرید دام های دیگر است. اطمینان از خرید گوسفند زنده سالم از دامپروری ها با تایید دامپزشک یکی از اقدامات ضروری هر خریداری محسوب می شود. البته برای کسانی که در زمینه خرید گوسفند زنده با تجربه هستند نگاه کردن به پشم گوسفند و چشم، دهان و بینی او از صحت سلامت آن آگاه می شوند. چشم های شفاف گوسفند و نبود آب ریزش بینی و یا زخم در دهان آن و همچنین پشم سالم و نبود کچلی در پشم از موارد مهم در تعیین سلامت گوسفند زنده می باشد. قیمت خرید گوسفند رومانوف در سنین مختلف متفاوت می باشد که وزن و نژاد گوسفند در تعیین قیمت آن موثر است. برخی از نژاد های گوسفند قیمت بالاتری نسبت به نژادهای دیگر دارد. اگرچه وزن بیشتر نیز موجب بالا بودن قیمت نهایی دام زنده است. همچنین سن و سال دام هم در تعیین قیمت تاثیر گذار است. به طبع دام و گوسفند جوان تر گوشت لطیف تری خواهد داشت. هر نوع گوسفند زنده در هر وزن و هر نژادی را از طریق مراجعه به سامانه و سایت های فروش این محصول کشاورزی و دامی می توان خریداری کرد.

خرید اینترنتی گوسفند رومانوف

از خرید اینترنتی و مزایای این نوع خرید در خصوص تهیه گوسفند رومانوف زنده نباید غافل شد. امروزه مراکز معتبر فروش دام و گوسفند زنده با ایجاد سیستم راه اندازی سایت خرید اینترنتی این امکان را برای خریداران فراهم می کنند تا از طریق سایت و عدم حضور در مراکز فروش نسبت به خرید گوسفند زنده اقدام کنند. علاوه بر این موضوع، خریدار با مراجعه به سایت اینترنتی از انواع نژاد های مختلف گوسفند زنده و قیمت آنها  مطلع خواهد شد همچنین اطلاعاتی راجع به خصوصیات ژنتیکی و ظاهری دام کسب می کند. خواستاران نژاد گوسفند رومانوف لازم است به مراکزی که فروش گوسفند رومانوف در مراکزشان صورت می گیرد، نوع دام زنده انتخابی خود را خریداری کنند. خرید از سایت های این مراکز این امکان را به دامدار خواهد داد تا تمامی اطلاعات از نحوه پرورش گوسفند رومانوف را در یک بازه زمانی خاص کسب کرده و همچنین آگاهی خود را از تمامی خصوصیات ژنتیکی این گوسفند افزایش دهند تا به این طریق بازده بهتری در صنعت خود داشته و سود بیشتری را  کسب نمایند.